PROJEKT IMprove Competences

metalnih konstrukcija

Sv. Duh 129, Zagreb

Obavijest o odobrenom projektu u sklopu Programa Erasmus+

Agencija za mobilnost i programe EU odobrila je našoj školi projekt pod naslovom „IMprove COmpetences“- IMCO , broj ugovora 2018-1-HR01-KA102-047231 koji traje godinu dana i provodi se do 31.05.2019. godine.

Cilj projekta je stjecanje i unaprjeđenje stručnih znanja i vještina učenika naše škole koji se obrazuju za zanimanja: strojarski tehničar, vodoinstalater i instalater grijanja i klimatizacije, koji će provesti stručnu praksu u trajanju od dva tjedna u Irskoj, odnosno Francuskoj.

Ukupna vrijednost projekta je 44.254,00 EUR.

Partneri u provedi projekta su:

1.  Martello Training iz Braya/Dublin iz Irske gdje će 6 strojarskih tehničara u razdoblju od  06. do 21.10.2018. provesti stručnu praksu u pratnji jednog nastavnika
  2. Compagnons du Tour de France Occitanie iz Toulousea, Francuska gdje će 6 vodoinstalatera i 6 instalatera grijanja i klimatizacije provesti stručnu praksu uz pratnju 1 nastavnika. Mobilnost će se provesti u ožujku 2019. godine, s partnerom dogovaramo točne datume.

Škola za montažu instalacija i metalnih konstrukcija će s partnerima iz odobrenih sredstava osigurati za sudionike prijevoz, smještaj i prehranu, kulturološki program za vrijeme boravka u inozemstvu, platiti putno i zdravstveno osiguranje, te osiguranje privatne odgovornosti za vrijeme obavljanja stručne prakse kod poslodavca