Strojarski tehničar - ČETVEROGODIŠNJI PROGRAM

ČETVEROGODIŠNJI PROGRAM!

STROJARSKI TEHNIČAR projektira, programira, izrađuje, upotrebljava i održava različite strojeve i alate, sudjeluje u njihovoj gradnji i projektiranju te unapređuje i razvija rad strojeva i proizvodnih pogona. Konstruira i projektira pojedinačne strojne dijelove, alate, jednostavne elemente, sklopove i naprave te izrađuje potrebnu tehničku i tehnološku dokumentaciju. Radi na različitim strojevima* (npr. numerički kontrolirani strojevi za obradu), podešava ih te izvodi razna tehnička i tehnološka mjerenja. Osposobljen je za samostalan rad, ali često radi u suradnji s inženjerima strojarstva. Za obavljanje navedenih poslova treba ovladati računalnom tehnikom, znati oblikovati pisanu dokumentaciju na računalu, poznavati osnovne vrste procesnih, montažnih i drugih tehnologija, te tehnologija obrade, poznavati osnove konstruiranja i dimenzioniranja, te vrlo dobro poznavati tehničke propise i standarde.

STIPENDIJE - Prošlogodišnji HEP natječaj za stipendije uključivao je i zanimanje strojarski tehničar. Vidi ovdje.

Prošlogodišnji INA natječaj za stipendije uključivao je strojarska zanimanja. Vidi ovdje.

U nastavku možete pogledati dokument s programom sati i predmeta za strojarskog tehničara!

Page visitors:

counter free