Vodoinstalater JMO program

Vodoinstalater izrađuje, montira i popravlja elemente instalacija i uređaja koji omogućavaju siguran dotok vode od glavnog voda do trošila. Radi na izradi i pripremi elemenata instalacija i uređaja za ugradnju, obavlja pripremne radove na objektu za izvođenje vodovodnih instalacija, poslove montaže i priključivanja sustava za pripremu tople vode, solarnih sustava, dezinfekcije mreže i spajanja cjevovoda za odvod otpadnih voda. Također, vodoinstalater vrši ispitivanje i nadzor vodovodnih uređaja na nepropusnost, nadzire uređaje tijekom rada te radi na održavanju i čišćenju vodovodnih uređaja.

Najčešće radi u zatvorenim ili poluzatvorenim prostorima, na novogradnjama i u nedovršenim objektima gdje je izložen promjenama temperature, vlazi, propuhu, neugodnim mirisima, te nečistoćama. Vodoinstalater u svom poslu prenosi terete, nosi ih na više katove, gura ih ili diže. Posao zahtijeva strpljivost, točnost, te sposobnost rješavanja tehničkih problema.

Za obavljanje ovih poslova potrebno je uredno opće zdravstveno stanje, spretnost ruku i prstiju, dobra opća tjelesna pokretljivost, te uredan vid i sluh. Poslove vodoinstalatera ne mogu obavljati osobe koje imaju strah od visine, dubine, zatvorenog prostora ili su sklone nesvjestici i vrtoglavici, osobe kod kojih su prisutne bolesti mišića, zglobova i živaca ili boluju od težih kroničnih bolesti unutarnjih organa.

Stipendije
1. Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta - stipendija za učenike JMO zanimanja! Za tu stipendiju se mogu prijaviti učenici iz Zagreba, ali također i oni koji žive izvan Grada Zagreba, ali moraju biti JMO program!!!
***MOLIM PROVJERITI U ŠKOLI S RAZREDNIKOM ILI PEDAGOGINJOM JESTE LI PO JMO PROGRAMU!***
NATJEČAJ za stipendiju raspisuje se u listopadu ili studenom, a o tome ćete biti pravodobno obaviješteni u školi.
2. Stipendije Grada Zagreba za deficitarna zanimanja (mjesečni iznos od 1000 kn - 1600kn)
Godine 2019./2020. mogle su se dobiti stipendije Grada Zagreba za sljedeća zanimanja: plinoinstalater, vodoinstalater, bravar, instalater kućnih instalacija (1.razredi). Grad Zagreb svake godine objavljuje listu deficitarnih zanimanja.

Page visitors:

counter free

Dublin, Irska - 04.01.-19.01. 2019.

12.03.2020.

Sve informacije se mogu dobiti na e-adrese škola domaćina.