⇔ IZABERI PROJEKT U IZBORNIKU LIJEVO

Projekt Samogradnja solarnih kolektora

U sklopu EU projekta Obnovljivi izvori energije, od 22.-25. rujna 2014. učenici 3.A razreda u školskim radionicama prolaze obuku samogradnje solarnih kolektora. Nakon izrade kolektora učenici će instalirati solarni sistem na zgradi škole. Nositelj projekta je Eugen Vuković Zelena akcija.

Projekt "Učimo, glumimo - rastemo: program poticanja kulture, umjetnosti i organiziranog korištenja slobodnog vremena kod mladih"

ove godine nastavljamo s radionicama u suradnji s Rehabilitacijskim centrom za stres i traumu Zagreb i redateljem Marijom Kovačem pod nazivom "Učimo, glumimo - rastemo: program poticanja kulture, umjetnosti i organiziranog korištenja slobodnog vremena kod mladih" (u svrhu sprečavanja nasilnog ponašanja mladih). Projekt je završen 17.2.2016., a više o radionicama možete pročitati na Naslovnici.

U okviru projekta “Zdrav razvoj i prevencija neprihvatljivog ponašanja kod mladih srednjoškolske dobi“ koji ostvarujemo u suradnji s  Rehabilitacijskim centrom za stres i traumu Zagreb, učenici 1.d razreda prošli su 10 radionica s redateljem Marijom Kovačem. Projekt je počeo radionicom 25.9.2013. a na nekima su sudjelovali i glumci Vili Matula i Nikša Marinović.

Učenici su imali prilike vidjeti kako nastaje predstava “Ilijada“ te su pogledali pretpremijeru istoimene predstave u kazalištu „Vidra“.

U okviru projekta organizirane su radionice s nastavnicima kao i individualno savjetovanje  za petero učenika iz razreda.

Education and Culture Leonardo da Vinci - Mobility Projects, Partnership Quality Commitment, Placements

- EU projekt

- cilj projekta je učenje kroz praktični rad u tvrtkama i obrtima koji se bave vodoinstalacijama i plinoinstalacijama, a koje će osigurati partner Vitalis.

- u projekt će biti uključeni učenici 2. i 3. razreda koji se školuju za zanimanja vodoinstalater i plinoinstalater

- praksa će se odvijati u dvije grupe od po 10 učenika i 2 nastavnika u pratnji.

- partner u projektu Vitalis, kao dio Industrijske i trgovačke komore i predstavnik obrazovnog centra Komore, osigurat će tvrtke i obrte u kojima će učenici provesti dva tjedna praktičnog rada čiji je sadržaj prethodno dogovoren sa Školom, usklađen sa sadržajem u RH.

- učenici će se upoznati sa strukturom tvrtke gdje će provoditi praksu, sudjelovat će u svim fazama rada na grijanju i plinskim instalacijama, kao i instalacijama vode u stambenim zgradama i industrijskim postrojenjima, instalirat će nova trošila kao što su bojleri, grijači vode, testirat će instalacije, utvrđivanjem kvara i popravkom.

- također, tijekom prakse učenici će biti upoznati s novim materijalima, alatima i novom tehnologijom koja se koristi prilikom postavljanja instalacija ili utvrđivanja kvarova, pravilima struke i normativima u EU te posebno odredbama zakona o zaštiti na radu i njegovoj primjeni u Njemačkoj.

Istraživanje o odgojno-obrazovnoj integraciji učenika sa smetnjama u razvoju u redovnim srednjim školama

- Srednja škola - Centar za odgoj i obrazovanje, Zagreb, Zagorska 14 nositelj je ovog istraživanja u koji će biti uključene partner škole koje školuju učenike s teškoćama u razvoju

- cilj projekta je unapređivanje rada s navedenom populacijom

- prvi dio projekta planira se realizirati do školske godine 2012/2013. (kraj osmog mjeseca)

- nosioci projekta u školi: stručne suradnice i nastavnici škole

Priprema i sudjelovanje na "LIDRANU"

- cilj programa je razvijanje sposobnosti učenika za javno nastupanje i scensko izražavanje, omogućavanje učenicima da pokažu svoje umjetničke
sklonosti i dostignuća

- realizacija: oformljavanje dramske skupine, predstavljanje škole s uvježbanom priredbom na međužupanijskom natjecanju u našoj školi te na Državnom natjecanju u Gradskoj plinari

- nositelji programa su nastavnici hrvatskog jezika

Školski list "Gradijator"

- cilj programa je oformljavanje novinarske grupe koja će prezentirati učenike škole, njihova razmišljanja i njihova radove u obliku školskog lista, koji izlazi jednom
godišnje

- realizacija: novinarska grupa se sastaje jednom tjedno, list izlazi krajem školske godine i objavljuje se na internetskim stranicama škole

- nositelji programa su nastavnici hrvatskog jezika

Posjet sunčanoj kući Hrvatske udruge za sunčevu energiju

- cilj programa je upoznavanje učenika trećih razreda s različitim načinima korištenja sunčeve energije

- realizacija: posjet solarnoj kući u okviru dana otvorenih vrata u travnju 2013.

- nositelji programa su ravnatelj i voditelj praktične nastave u školi

Suradnja s Geberitom, Junkers-Boschom, Vaillantom i dr.

- cilj programa je upoznavanje učenika drugih i trećih razreda s novim tehnologijama, ali i s načinom širenja informacija u struci.

- realizacija: demonstracija i teorijska prezentacija u prostorima škole tijekom cijele školske godine

Suradnja s NIBCO-m

- cilj programa je upoznavanje učenika drugih i trećih razreda s problemima snabdijevanja pitkom vodom i njenim pročišćavanjem

- realizacija: demonstracija i teorijska prezentacija u prostorima škole u rujnu 2012.

Projekt "Prvi put biram"

- cilj programa je poticanje mladih ljudi na aktivno sudjelovanje u političkom životu, razvijanje svijesti kod učenika o njihovim građanskim pravima i
obvezama (aktivno i pasivno pravo glasa), informiranje učenika o oblicima participacije građana u odlučivanju u lokalnoj zajednici, upoznavanje učenika s važnošću
građanske inicijative i građanske aktivnosti

- realizacija: održavanje interaktivnih radionica o izbornom pravu i javnom zagovaranju za mlade

- nositelj programa je prof. Nada Janković u suradnji s nevladinom udrugom "GONG"

Instalater grijanja i klimatizacije "JMO"

Dublin, Irska - 04.01.-19.01. 2019.

22. veljače 2019.