Europski socijalni fond (ESF) jedan je od glavnih instrumenata Europske unije i usmjeren je na poticanje zapošljavanja.
Operativni program Razvoj ljudskih potencijala 2007.-2013. sufinancira se sredstvima ESF-a i strateški mu je cilj unaprjeđenje učinkovitosti radne snage, razvoj ljudskog kapitala i jačanje socijalne uključenosti u RH.
U okviru poziva Obrazovanje za poduzetništvo i obrt Obrtničkom učilištu odobrena su sredstva za projekt pod nazivom  „Poduzetništvo i obrtništvo je IN“kodni broj: HR.1.1.11.-0357.
O projektu:
Vrijednost projekta je 241.067,67 kuna, od čega je 95% iznosa financirano sredstvima Europskog socijalnog fonda , 5% sredstava osiguralo je Obrtničko učilište. Projekt je započeo u srpnju 2015. godine i traje  12 mjeseci.

Projekt provodi Obrtničko učilište-ustanova za obrazovanje odraslih, Ilica 49, 10000 Zagreb u suradnji sa strukovnim školama suradnicima na projektu iz 9 županija:

Ø Škola za montažu instalacija i metalnih konstrukcija, Zagreb - Promotivna radionica u Gradu Zagrebu
 Ø   Obrtnička i industrijska graditeljska škola, Zagreb
Ø    Strukovna škola Vice Vlatkovića, Zadar - Promotivna radionica u Zadarskoj županiji
Ø    Obrtnička škola, Split
Ø    Srednja škola I. Kršnjavoga, Našice
Ø    Obrtnička škola, Požega
Ø    Srednja škola Dugo Selo
Ø    Srednja škola Vrbovec
Ø    Srednja škola D. Stražimira, Sv. Ivan Zelina
Ø    Srednja škola P.  Rittera Vitezovića, Senj
Ø    Srednja škola Konjščina
Ø    Industrijsko-obrtnička škola, Nova Gradiška

Ciljevi projekta
► poticanje poduzetničke kulture u društvu
► usvajanje poduzetničkih kompetencija
► razvoj pozitivnog odnosa prema cjeloživotnom učenju

Ciljna skupina: 300 učenika završnih razreda strukovnih škola u 9 županija
Projektne aktivnosti:
- 9 promotivnih kampanja u 9 županija: Zagrebačka, Krapinsko-zagorska, Požeško-slavonska, Brodsko-posavska, Osječko-baranjska, Grad Zagreb, Ličko-senjska, Zadarska, Splitsko-dalmatinska
 - Obrtničko učilište održat će 12 promotivnih radionica  u strukovnim školama, suradnicima na projektu,  na kojima će se učenici informirati o poduzetništvu, pozitivnim primjerima iz poduzetništva, potrebnim osnovnim poduzetničkim kompetencijama,  prednostima pokretanja vlastitog posla, cjeloživotnom učenju u cilju osobnog i profesionalnog napretka.

-Tijekom radionica učenici će korištenjem e-learning platforme sudjelovati u  neformalnom obliku učenja o poduzetništvu prema European Business Competence Licence standardu koji je  izrađen sredstvima projekta. Ciljanoj skupini će biti omogućeno korištenje i nakon završetka projekta.
Obrtničko učilište izradilo je interaktivnu web stranicu s materijalima EBC*L usklađenim s RH propisima i praksom koja je na raspolaganju učenicima-sudionicima promotivnih radionica u potpunosti prilagođeno njihovim kompetencijama. Ovime se osigurava neformalno učenje uz upotrebu IT tehnologija.
Na radionicama će se promovirati i cjeloživotno učenje kroz sudjelovanje u EU projektima, u programu ERASMUS+ kroz stručnu praksu u europskim zemljama.
Za potrebe projekta izrađen je upitnik o stavovima o poduzetništvu i obrtništvu, koji će sudionici promotivnih radionica ispuniti prije održavanja samih radionica. Po završetku će ispuniti evaluacijski upitnik na temelju kojeg će se ocijeniti očekivani utjecaj i ostvarenje predviđenih rezultata projekta. To su:
- promjena negativnog stava prema poduzetništvu,
- informiranost  mladih o mogućnostima pokretanja vlastite tvrtke/obrta,
- stjecanje poduzetničkih kompetencija kroz neformalne oblike učenja e-learning metodom korištenjem interaktivne web stranice s materijalima za samostalno učenje

Instalater grijanja i klimatizacije "C"

Bravar "JMO"

Limar "JMO"

Dublin, Irska - 06.10.-21.10. 2018.
Toulouse, Francuska ožojakj 2019.

Održano XVII. državno natjecanje učenika plinoinstalatera
20. travnja 2018.

Održano XIX. Međužupanijsko natjecanje učenika instalatera grijanja i klimatizacije i vodoinstalatera
 23. veljače 2018.