Instalater grijanja i klimatizacije JMO ili C program

Instalater grijanja i klimatizacije montira, održava, nadzire rad i servisira sustave za grijanje i klimatizaciju. Postavlja, nadzire, održava i popravlja toplinske uređaje za centralno, plinsko ili električno grijanje (grijaća tijela, kotlove, crpke, cijevi, sigurnosne dijelove i dr.) kao i centralne sisteme klimatizacije (motore, kompresore, termostate, svjećice i dr.).

Instalater montira sustave centralnog, plinskog i električnog grijanja. Prije instaliranja sustava centralnoga grijanja reže metalne cijevi, savija ih, spaja, reže prirubnice, držače te ispituje rad cjelokupnog sustava. Povremeno radi provjere i popravke, instalira i servisira centralne sisteme klimatizacije i niz komponenti hlađenja. Pri radu se koristi raznim alatima i mjernim instrumentima.

Obavljanje ovog zanimanja je otežano osobama s većim ili trajnijim zdravstvenim problemima, s naglaskom na one vezane uz vid ili oboljenja kralježnice te smanjenu pokretljivost i usklađenost pokreta ruku. Zapreke za obavljanje navedenih poslova su i prisutnost alergija, bolesti koje uzrokuju gubitak svijesti ili bolesti unutarnjih organa te strah od visine.

STIPENDIJA

Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta - stipendija za učenike JMO zanimanja! Za tu stipendiju se mogu prijaviti učenici iz Zagreba, ali također i oni koji žive izvan Grada Zagreba, ali moraju biti JMO program!!!

Natječaj  za stipendiju raspisuje se u listopadu ili studenom, a o tome ćete biti pravodobno obaviješteni u školi.

Page visitors:

free hit counters